12 наурыз күні сағ.: 10:00-де Қарағанды мемлекеттік техникалық университетінде электрэнергетика және тау-кен ісі бағыттары бойынша тапсырмаларды шешу кейстері бойынша «Case-in» Халықаралық инженерлік чемпионатының іріктеу кезеңі өтті

«Case-in» Халықаралық инженерлік чемпионаттың мақсаты  –  Қазақстан, Ресей, және ТМД елдерінің қазіргі заманғы инженерлік мәселелердің инженерлік жағдайларындағы мәселелерді шешу үшін кең ауқымды тәжірибе-бағдарланған бәсекелестік пен тау-кен, электроэнергетика бағыттарындағы білім алып жатқан шығармашыл, талантты, белсенді де мақсатты жастарды анықтау, оларға қолдау көрсету.

Жеңімпаз команда мүшелері 2019 жылдың 30-31 мамыры күндері Ресейдің Мәскеу қаласында өтетін Чемпионаттың ақтық финалына қатысуға жолдама алады.

Іріктеу кезеңінің аясында командалар нақты кәсіпорынның өзекті мәселелерін шешеді.

«Case-in» чемпионатының ұйымдастырушылары Ресей Федерациясының Энергетика министрлігі, Ресейдің ірі тау-кен компаниялары, ЖШС «Сенімді өзгерістер» (Мәскеу) болып табылады. ҚарМТУ чемпионатқа 6 жыл бойы қатысады. Биылғы жылы университетте өтетін конкурстың аймақтық кезеңі екі бағытты қамтиды: тау-кен ісі (8 команда) және энергетика (8 команда).

Тау-кен ісі лигасында өткен турнирдің қорытындысы бойынша келесі командалар жүлделі орындарға ие болды:

1-орын – «Перемена» командасы

  • Орынбек Е.Е.- ГДМ-18-1группасының магистранты;
  • Жакупов А.Б. — ГД-16-1 группасының студенті;
  • Коркытбай А.  — ГД-17-1 группасының студенті;
  • «Перемена» командасының ғылыми кеңесшісі:
  • Исабек Т.К. – ПҚКОӨ кафедрасының профессоры, т.ғ.д.;

 2-орын –  «Bim-технологии» командасы

  • Халимарденова А.С.  — ГД-16-7 тобының студенті;
  • Бурак Ю.С. — ГД-16-7 тобының студенті;
  • Шарафутдинов Р.Р. — ГД-16-7 тобының студенті;
  • Мазур-Соцкий К.А. — ГД-16-7 тобының студенті;
  • «Bim-технологии» командасының жетекшісі:
  • Долгоносов В.Н. – МІжәнеГ кафедрасының профессоры, т.ғ.д.;

 3-орын – «Ископаемые» командасы

  • Панферов Д.И. — ГД-16-9 тобының студенті;
  • Набиев Т.К. — ГД-16-8 тобының студенті;
  • Калинин Д. — ГД-16-9 тобының студенті;
  • Иконописцева Е.О. — ГД-16-8 тобының студенті;
  • «Ископаемые» командасының жетекшісі:
  • Мусин Р.А.  – ПҚКОӨ кафедрасының аға оқытушысы;

Электроэнергетика лигасында өткен турнирдің қорытындысы бойынша келесі командалар жүлделі орындарға ие болды:

1-орын — «Spectrum» командасы:

  • 3.12.1 Овсянникова Д.Ю. – АиУ 17-2 тобының студенті;
  • 3.12.2 Өмірғалиева А.Ж.  – АиУ 17-2   тобының студенті;
  • 3.12.3 Пакизадаев Б.Қ. – АиУ 17-2  тобының студенті;
  • 3.12.4 Нурланова А.Н. – АиУ 17-3 тобының студенті;
  • «Spectrum» командасының жетекшісі:
  • Акимбай Р.Н. – ӨҮА кафедрасының магистранты

2-орын — «4 MULA» командасы:

  • Аманжолов Е.Ж. – АиУ-17-1 тобының студенті;
  • Сулейменова А.Б. – АиУ-17-1 тобының студенті;
  • Маxмұт И.А. – АиУ-17-1 тобының студенті;
  • Кобыланды А.А. – АиУ-17-1 тобының студенті;
  • «4 MULA» командасының жетекшісі:
  • Акимбай Р.Н. – ӨҮА кафедрасының магистранты

3-орын — «Кенотрон» командасы:

  • Бейсенкул Ж.Б. – ЭЭ-16-2 тобының студенті;
  • Еркинов Ж.Р. – ЭЭ-16-2 тобының студенті;
  • Когабай К.Х. – ЭЭ-16-2 тобының студенті;
  • Толеш Д.Н. – ЭЭ-16-2 тобының студенті;
  • «Кенотрон» командасының жетекшісі:
  • Баландин В.С. – Энергетика кафедрасының аға оқытушысы, т.т.м.

Энергетика бағытында 1, 2 орын алған командалар жартылай финалға өтеді. 2019 жылдың мамыр айының соңында чемпионат финалында ұтып алған командалар Мәскеуде өтетін конкурстың соңғы кезеңіне қатысады. Онда олар үздік инженерлік студенттік командалардың атағы үшін бәсекеге түсе алады және жетекші салалық компанияларда тәжірибеден өту мүмкіндігіне ие болады.

 

Без рубрики